Centrul Parteneriat pentru Dezvoltare angajează Jurist/Juristă

Centrul Parteneriat pentru Dezvoltare (CPD) acceptă aplicări pentru funcţia de Jurist/Juristă în cadrul Centrului în efortul de consolidare a capacităţilor organizaţionale ale acestuia, realizat cu suportul financiar USAID în cadrul Programului FHI 360 „Consolidarea Societăţii Civile in Moldova”.
Responsabilităţile prevăzute:
• Revizuirea statului CPD şi definitivarea modificărilor;
• Facilitarea procesului de aprobare a modificărilor de către adunarea fondatorilor CPD;
• Înregistrarea modificărilor la statut în cadrul Ministerului Justiţiei;
• Elaborarea Regulamentului de activitate a Biroului Executiv CPD
Cerinţe faţă de candidat/candidată:
• Diplomă universitară (licenţă) în domeniul juridic
• Cunoaşterea legilsaţiei Republicii Moldova cu privire la asociaţiile obşteşti
• Minim 3 ani experienţă relevantă în domeniul non-profit şi juridic
• Abilităţi de analiză, comunicare, elaborare a documentelor oficiale şi raportare
Dosarul de aplicare trebuie să conţină:
1. CV-ul candidatului / companiei
2. Scrisoare de motivare, în care să fie indicată şi experienţa relevantă pentru această poziţie.
3. Oferta financiară
Cei interesaţi sunt invitaţi să expedieze dosarul de aplicare la adresa alexeibuzu@gmail.com .
Data limită: 6 ianuarie 2012.
Pentru întrebări adiţionale Vă rugăm să ne contactaţi la adresa de e-mail indicată mai sus sau la numărul de telefon 069915880 (Alexei Buzu)

Partajează acestă postare

Lasă un răspuns